Tomasz SĘTOWSKI

12,562.60

WALKA DOBRA ZE ZŁEM

Tusz, piórko, akwarela, karton; 24 x 32 cm

Sygnowany p.d.: T.Sętowski / Walka dobra ze złem / szkic akwarelowo rysunkowy

Na odwrocie certyfikat autorski

Tomasz SĘTOWSKI

ur. 1961 Częstochowa

Studiował na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, jednak sam twierdzi, że studia dały mu tylko teoretyczne przygotowanie i jest malarskim samoukiem.  W 1991 roku został członkiem ZPAP. Po indywidualnym debiucie w kraju (wystawa w BWA, Częstochowa 1994), jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej Surrealiści polscy prezentowanej w Polsce w latach 1995-1997. W roku 1998 zajęła się jego twórczością nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd. Artysta reprezentuje popularny u publiczności nurt tzw. realizmu magicznego. Buduje swe kompozycje zazwyczaj strefowo, umieszczając w nich postaci w fantastycznych, kolorowych strojach.
Współpracuje z galeriami w kraju i za granicą biorąc udział w licznych wystawach. Tworzy w technice oleju, akrylu i wykonuje grafiki posługując się techniką akwaforty i miękkiego werniksu. Artysta opracował również własną technikę gwaszu. Jest także autorem projektów wielu rzeźb. Jego prace są odzwierciedleniem niezwykle bogatej wyobraźni, kreującej świat przeciwstawnych emocji i skojarzeń.