016. Stanisław DZIEMAŃSKI

1,500.00

WIDOK Z POPRADU NA KIEŹMARSKI SZCZYT W TATRACH, 1930

Gwasz, akwarela, papier; 35 x 50 cm

Sygnowany p.d.: St. Dziemański / Poprad 1930.

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 3000 – 3500

Aukcja 222, 13.05.2023

Stanisław DZIEMAŃSKI

1897 – 1962

Studiował w Krakowie – w szkole Tadeusza Błotnickiego i Stanisława Dębickiego oraz na kursach prywatnych Wincentego Wodzinowski. Po 1924 odbył kilka podróży artystycznych do Włoch i Francji. W okresie międzywojennym czynnie uczestniczył w życiu artystycznym i wystawienniczym Krakowa. Od 1954 roku mieszkał i tworzył w Warszawie. Malował przede wszystkim widoki miejskie i pejzaże szczególnie z Podhala i Tatr.