016A. Stanisław DZIEMAŃSKI

1,500.00

PEJZAŻ TATRZAŃSKI Z KWITNĄCYMI KROKUSAMI, 1930

Akwarela, gwasz, papier; 34 x 49 cm

Sygnowany l.d.; St. Dziemański 1930.

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 3000 – 3500

  • Aukcja 222, 13.05.2023

Stanisław DZIEMAŃSKI

1897 – 1962

Studiował w Krakowie – w szkole Tadeusza Błotnickiego i Stanisława Dębickiego oraz na kursach prywatnych Wincentego Wodzinowski. Po 1924 odbył kilka podróży artystycznych do Włoch i Francji. W okresie międzywojennym czynnie uczestniczył w życiu artystycznym i wystawienniczym Krakowa. Od 1954 roku mieszkał i tworzył w Warszawie. Malował przede wszystkim widoki miejskie i pejzaże szczególnie z Podhala i Tatr.