Błażej IWANOWSKI

1,255.79

RÓŻE W PORCELANOWYM WAZONIE

Olej, tektura; 50 x 35 cm

Sygnowany p.d.: Błażej Iwanowski

Błażej IWANOWSKI

1889 Jabłonna – 1966 Warszawa

Początkowo uczył się rysunku u F. Rolińskiego, W. Dymitrowa i P. Kowalewskiego. W latach 1907-1910 studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej pod kierunkiem J. Kauzika i M. Kotarbińskiego. Następnie od 1910 do 1912 kształcił się jeszcze w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych u Stanisława Lentza. Należał do kilku ugrupowań twórczych, m.in. Grup Zachęta, Zespół, Niezależni i Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego. Wystawiał w warszawskim TZSP, w krakowskim TPSP, w Poznaniu, a w latach późniejszych także w Sopocie. Malował wnętrza, nadto motywy architektoniczne, martwe natury, kwiaty, a także portrety i sceny rodzajowe.