222. Józef BOŹDZIECH (BOZDIECH)

700.00

MARTWA NATURA Z OWOCAMI, 1900

Olej, płótno; 38 x 46 cm

Sygnowany l.d.; J. Bozdiech 1900 r

Cena wywoławcza 500

Estymacja 1500 – 2000

Aukcja229, 03.02.2024

Józef BOŹDZIECH (BOZDIECH)

1874 – 1905

Artystą odebrał edukację artystyczną u Juliana Maszyńskiego. Przez całą karierę był związany z warszawskim środowiskiem artystycznym. Wystawiał w latach 90. XIX wieku, w warszawskiej Zachęcie i krakowskim TPSP. W Galerii Rogalińskiej zachował się jego jeden obraz („Zima, 1896).