103. Włodzimierz NAŁĘCZ

23,000.00

DWIE ŁODZIE RYBACKIE, 1932

Olej, płótno; 63 x 75,5 cm

Sygnowany p.d.: Wł. Nałęcz

Włodzimierz NAŁĘCZ

1865 Kijów – 1946 Jeruzal

Malarz i publicysta. Studiował w latach 1885-93 w akademii petersburskiej u P. Czistiakowa i W. Jakobiego. Uzupełniał studia malarskie w Akademii düsseldorfskiej u E. G. Dückera i w roku 1897 u E. Petitjeana w Paryżu. Wiele podróżował malując pejzaże z odwiedzanych krajów. Od 1907 roku stale mieszkał w Warszawie, gdzie pracował jako nauczyciel rysunków w gimnazjum. W 1921 roku zakupił posiadłość w Lisim Jarze koło Rozewia, gdzie stale przebywał w miesiącach letnich, i gdzie prowadził kursy pejzażu morskiego. Malował przede wszystkim pejzaże, a od 1909 roku prawie wyłącznie obrazy o tematyce związanej z morzem.

Cena wywoławcza 23000

Estymacja 28000 – 30000