Maria GÜNTHER KAWALEROWICZ

1,853.17

PEJZAŻ ŁÓDZKI

Olej, tektura; 43,5 x 36,5 cm

Sygnowany p.g.: M.G.K.

na odwrocie nalepka wystawowa z opisem pracy

Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom uzyskała w 1955 roku. Była pierwszą żoną reżysera Jerzego Kawalerowicza. Malowała martwe natury, kwiaty, pejzaże wiejskie i miejskie, portrety. Stosowała technikę olejną, delikatną fakturowo, utrzymaną w łagodnej gamie barwnej i miękkim modelunku. Była znaną i cenioną łódzką kolorystką. Wykonywała także monotypie.