Wojciech TRATKIEWICZ

2,512.52

MARTWA NATURA Z KAWIARKĄ, 1981

Olej, płótno; 80 x 100 cm

Sygnowany l.d.: W.T.; na odwrocie: W.Tratkiewicz / XI.81.

Wojciech TRATKIEWICZ

ur. 1954 Warszawa

Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie gdzie uzyskał dyplom w 1991 roku w pracowni malarstwa Profesora Jana Tarasina. Pochodząca z zewnątrz inspiracja, emocjonalne poznanie zewnętrznej przestrzeni, jest zwykle pierwszym etapem pracy nad obrazem. Płaszczyzna obrazu ma jednak swoją własną przestrzeń, ograniczenie i stawia wyraźne wymagania. Obserwacja całości płótna jest tutaj jedynym wyjściem i pozwala pogodzić te sprzeczne na ogół elementy. Taką postawę, opartą o obserwację obrazu i jego scalenie nazwaliśmy z Janem Wyżykowskim – „Nowym Strukturalizmem