Piotr Iwanowicz KIELIN

14,160.00

PEJZAŻ WIECZORNY

Olej, tektura; 24 x 30 cm

Na odwrocie nalepka Moskomissiontorg z 1980 r. z opisem pracy

Piotr Iwanowicz KIELIN

1874 Biełoomut – 1946 Moskwa

Malarz rosyjski. W latach 1894-1904 studiował w Moskiewskiej Szkole Malarstwa, Rzeźby i Architektury. Wśród nauczycieli byli A. E. Archipow, A. M. Korin, W. A. Sierow. Następnie uczył w tej samej szkole. Jego uczniem był młody Władimir Majakowski. Mieszkał i pracował w Moskwie. Brał udział w wystawach Moskiewskiego Towarzystwa Miłośników Sztuki i Stowarzyszenia Wędrujących Wystaw Artystycznych (Pieredwiżników), którego został członkiem w 1911 roku. W latach 1903-1917 uczył we własnej pracowni. W latach 1918-1922 wykładał we WCHUTEMAS. Do 1917 r. malował głównie obrazy rodzajowe i portrety. Po 1917 r. także pejzaże.