Jerzy GNATOWSKI

4,941.79

SOSNY, 1997

Olej, płótno; 38 x 47 cm

Sygnowany l.d.; Jerzy Gnatowski 1997

Jerzy GNATOWSKI

1928 Łomża – 2012 Kazimierz Dolny

Studiował na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą ukończył w 1955 roku. W późniejszych latach wykładał tamże techniki malarskie na Wydziale Konserwacji. Prace artysty były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Uczestniczył między innymi w Ogólnopolskiej Wystawie Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Sopocie w 1963 roku oraz na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1970 roku. Był członkiem Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli. W Kazimierzu Dolnym prowadził własną galerię. Tam oraz w okolicach tworzył głównie pejzaże i widoki miejskie posługując się techniką olejną, temperą, akwarelą, rysunkiem i grafiką.