3,706.34 zł
PEJZAŻ Z OKOLIC CERANOWA, 1996
z cyklu: Ginący pejzaż
Olej, płótno; 73 x 60 cm
Sygnowany, opisany na odwrocie
Zygmunt BIAŁOUS
ur. 1946 Godlewo
Malarz. W 1984 r. otworzył własną pracownie, rezygnując z nauczania pedagogicznego. W konkursie malarskim Drohiczyn -87 otrzymał I nagrodę. Jest czterokrotnym laureatem Ogólnopolskiego Turnieju Plastycznego dla Profesjonalistów o Złotą Lampkę w Wałbrzychu. Jego prace znajdują się w wielu państwowych i prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Inspiracją poszukiwań twórczych artysty jest natura. Właśnie ona znajoma i bliska, kapryśna i efemeryczna stanowi dla niego swoiste wyzwanie.