ZEGAR KOMINKOWY, Anglia, Sadler Ottery St. Mary, XIX/XX w.

1,180.00

Obudowa czarny marmur; 30,5 x 24 x 12,5 cm

w tympanonie relief z gołębiami (mosiądz srebrzony); z boków kolumny stalowe z mosiężnymi bazami i kapitelami; dekoracja ryta, złocona; tarcza mosiężna z emaliowanym pierścieniem; mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem wahadłowym, gongiem spiralnym; bicie godzin i półgodzin

Sygnowany na tarczy: Sadler Ottery St. Mary

Stan: brak wahadła, kluczyka, obluzowana dolna drewniana półka, na której zamocowany jest gong