2,950.00 zł
MARTWA NATURA Z FIGURKĄ ADAMA MICKIEWICZA, 1913
Olej, tektura; 60 x 46,5 cm
Sygnowana p.g.: Władysława Piątkowska
Na odwrocie drukowana nalepka: T.Z.S.P. / 59 / 1913
Obraz wystawiany TZSP Warszawa, 1913, był nagrodą losowaną wśród członków towarzystwa.,
Wymieniony: Janina Wiercińska, Katalog Prac Wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, s. 275
Władysława PIĄTKOWSKA
Malarka, druga żona malarza i krytyka sztuki Henryka Piątkowskiego (1853-1932). W 1905 po raz pierwszy wystawiała w TZSP w Warszawie, a w latach 1909 – 1938 brała stały udział w dorocznych Salonach TZSP. Tematykę jej prac zdominowały przedstawienia kwiatów.