360. Marie SEECK

500.00

KRZYŻ PRZY APSYDZIE GOTYCKIEGO KOŚCIOŁA, 1910

Olej, tektura; 31,5 x 24,5 cm

Sygnowany: M. Seeck / 1910

Na odwrocie nalepka Otto Sablewski Danzig / Kunst-Handlung

Cena wywoławcza 500

Estymacja 900 – 1000

Aukcja 222, 13.05.2023

Marie SEECK

1861 Królewiec- 1935 Królewiec

Niemiecka pejzażystka. Studiowała od 1901 r. w Akademii Sztuki w Królewcu u Dettmanna, O. Jernberga i H. Wolffa. Należała do kolni artystycznej w Nidzie na Mierzei Kurońskiej. Malowała widoki z Sambii, Mierzei Kurońskiej i okolic Gdańska.