Gieorgij SAFRONOW

617.49

PEJZAŻ ZIMOWY, 1989

Akwarela, papier; 9 x 22 cm

Sygnowany l.d.: G. Safronow 89

Gieorgij SAFRONOW

1947 Moskwa – 2019 Katowice

W 1976 roku ukończył Wydział Grafiki i Ilustracji Książkowej w MPI w Moskwie. Od 1978 roku zamieszkał w Polsce. Czynnie uczestniczył w życiu artystycznym i kulturalnym Śląska. W 1997 roku w konkursie Vidical 97 otrzymał I nagrodę za kalendarz dla Radia Katowice, a w 2001 roku III miejsce w konkursie fotograficznym Radia OK. Wiele podróżował po Europie, czego plonem było ponad 100 wystaw indywidualnych i 150 zbiorowych w kraju i za granicą. Uprawiał malarstwo sztalugowe, akwarelę, rysunek, rysunek satyryczny, monotypie i fotografię.