Siergiej Semenowicz WOROSZIŁOW

33,600.00

POLOWANIE NA WILKI, XIX/XX w.

Olej, płótno; 55 x 76 cm

Sygnowany p.d.: С. Ворошиловъ

Sergiej Semenowicz WOROSZIŁOW

przed 1865 po 1911

Malarz rosyjski, animalista. Absolwent Moskiewskiej Szkoły Malarstwa, Rzeźby i Architektury. Członek koła artystycznego „Sreda”. Niemal całą swoją twórczość poświęcili przedstawianiu polowań i koni. Na początku XX wieku brał udział w jesiennych wystawach Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, Niżnym Nowogrodzie, Samarze i Irkucku. Reprodukcje dzieł artysty ukazywały się na łamach czołowych czasopism Imperium Rosyjskiego: „Niva”, „Iskra”, „Rodina” i na pocztówkach.