Edmund CZARNECKI

460.00

JÓZEF PIŁSUDSKI POD DĘBEM, 1944

Akwaforta, akwatinta, papier; 19 x 21,5 cm (odcisk płyty)

Sygnowany z płyty p.d.: E. Czarnecki 44

Edmund CZARNECKI

1906 – 1990

Malarz i grafik. W 1930 podjął studia na warszawskiej ASP. Walczył w kampanii wrześniowej i dostał się do niewoli. W Oflagu Woldenberg projektował znaczki poczt obozowej. Tam też powstała oferowana grafika. Po wojnie osiadł w Katowicach.