Marcin GOTTLIEB

7,200.00

NA ŁAWCE W PARKU, 1887

Olej, płótno; 53 x 40,5 cm

Sygnowany p.d.; M. Gottlieb / 1887

Na odwrocie papierowa, wypełniona piórem nalepka w języku niemieckim potwierdzająca autorstwo.

Marcin GOTTLIEB

1867 Drohobycz – 1936

Malarz. Brat malarzy Maurycego, Leopolda i Filipa Gottliebów. W latach 1881-1883 uczył się w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. W czasach studenckich był chwalony za rysunki antycznych rzeźb. Malował sceny z życia społeczności żydowskich („Pogrom, „Ściana płaczu) oraz kompozycje przedstawiające sceny inspirowane polską literaturą („Kochanowski nad ciałem Urszulki). Kopiował także płótna swojego brata, Maurycego Gottlieba. W 1900 r. wystawił obraz „Żydzi modlący się w Sądny Dzień w lwowskim Hotelu Metropol.