25,000.00 zł
UŁANI NA ZWIADZIE, ok. 1930
Olej, płótno; 58,5 x 49 cm
Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski; na odwrocie: Antoni Trzeszczkowski
Przedstawieni są polscy ułani 4 Pułku z czasów powstania listopadowego.
Cena wywoławcza 25000
Estymacja 30000 – 35000
Antoni TRZESZCZKOWSKI
1902 – 1974
Twórca licznych obrazów o treści batalistycznej. Uczestniczył wojnie polsko bolszewickiej 1920 r. Jego dzieła przestawiają zwycięskie bitwy polskiego oręża, sceny konne, walkę husarii i ułanów. Wiele obrazów jego autorstwa znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz we wrocławskim Arsenale.