018A. Antoni TRZESZCZKOWSKI

25,000.00

UŁANI NA ZWIADZIE, ok. 1930

Olej, płótno; 58,5 x 49 cm

Sygnowany p.d.: Trzeszczkowski; na odwrocie: Antoni Trzeszczkowski

Przedstawieni są polscy ułani 4 Pułku z czasów powstania listopadowego.

Cena wywoławcza 25000

Estymacja 30000 – 35000

  • droit de suite

Antoni TRZESZCZKOWSKI

1902 – 1974

Twórca licznych obrazów o treści batalistycznej. Uczestniczył wojnie polsko bolszewickiej 1920 r. Jego dzieła przestawiają zwycięskie bitwy polskiego oręża, sceny konne, walkę husarii i ułanów. Wiele obrazów jego autorstwa znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie oraz we wrocławskim Arsenale.