085. Adolf van der VENNE

15,000.00

MASZTALERZ Z DWOMA KOŃMI, 1877

Olej, płótno dublowane; 79 x 62,5 cm

Sygnowany p.d.: A. van der Venne / 877

Adolf van der VENNE

1828 Wiedeń – 1911 Schweinfurt

Artysta austriacki znany przede wszystkim jako malarz koni i scen rodzajowych. Pochodził z rodziny emigrantów holenderskich. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu. Swoje obrazy pokazywał przede wszystkim na wystawach austriackiego Kunstvereinu. I tak w roku 1852 pokazał np. obraz Konie u wodopoju, w 1855 Konne polowanie z ogarami i Martwa łania z jelonkiem, a w 1856 Węgierska furmanka i W puszcie. W latach późniejszych wyjechał do Monachium.

Cena wywoławcza 15000

Estymacja 18000 – 20000