Stanisław KARNIEWSKI

10,350.00

WIECZÓR U WODOPOJU, 1930

Olej, płótno; 90 x 126 cm

Sygnowany p.d.: Karniewski 1930 r

Stanisław KARNIEWSKI

1901 Dąbrowa Górnicza- 1948 Misktat Wielkopolski

Uczył się w Warszawie u K. Krzyżanowskiego i od 1920 roku w Szkole Sztuk Pięknych u K. Tichego; grafiki uczył się w latach 1935 – 37 u Z. Stankiewiczówny i I. Łopieńskiego. Był członkiem TZSP od 1925 roku, gdzie wystawiał w latach 1926 – 39, uczestniczył także w wystawie międzynarodowej w Berlinie w 1937 roku. Malował portrety i pejzaże, częstym tematem jego prac był także zwierzęta – liczne studia koni oraz zwierząt w zoo.