Porfiry Jowowicz (Iwanowicz) SIEREGIN

10,350.00

PARA PEJZAŻY, 1892

POLE Z DWOMA DRZEWAMI

Olej, deska; 11,5 x 19,5 cm

Sygnowany p.d.: П. Серегинъ | 92.

PEJZAŻ Z ROZLEWISKIEM

Olej, tektura; 12 x 20 cm

1868 – 1940

Ukończył Moskiewską Szkołę Malarstwa, Rzeźby i Architektury, gdzie zaprzyjaźnił się z malarzem Izaakiem Lewitanem. Wystawiał z Pieriedwiżnikami, był członkiem Towarzystwa Artystów im. Repina. malował głownie pejzaże, rzadziej portrety. Zajmował się też fotografią. Dzięki swojej przyszłej żonie Marii Konstantinownie Roussel, nauczycielce francuskiego w moskiewskiej szkole dla dziewcząt Rżewskiego, poznał pisarza Antoniego Czechowa. Wielokrotnie bywał w Mielichowie, a Czechow pisał o Siereginie wielokrotnie.