Mikołaj Osipowicz OSIPOW

7,475.00

WOŁGA POD SAMARĄ, 1904

Olej, tektura; 31,5 x 23,5

Sygnowany p.d.: 1904 (…)

Na odwrocie napis ołówkiem: 7 Augustus 1904 | Самара | H Oсиповъ i nalepka moskiewskiej galerii komisowej z 1978 r. z nazwiskiem autora: Осипов

Obraz wystawiany w 1978 w galerii komisowej w Moskwie.

Mikołaj Osipowicz OSIPOW

Malarz rosyjski. Wystawiał w Imperatorskiej Akademii Artystów. Prezentowany obraz, o stonowanej gamie barwnej z niezwykłym wyczuciem oddaje atmosferę pochmurnego dnia.

Inny pejzaż tego artysty był wystawiany 19.11.2005 r. na 48 aukcji Domu Aukcyjnego Ostoya (poz. 18).