033A. Zofia KROKOWSKA-ZASTAWNIK

600.00

ŻAGLÓWKI NA JEZIORZE

Olej, pilśnia; 40 x 40 cm

Sygnowany l.d.: Z. Krokowska-Zastawnik

Cena wywoławcza 600

Estymacja 900 – 1000

Zofia KROKOWSKA-ZASTAWNIK

ur. 1910

Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem m.in. Wojciecha Weissa, Xawerego Dunikowskiego. Studia kontynuowała we Florencji i Wenecji. Wystawiała już przed wojną w Krakowskim Pałacu Sztuki i warszawskiej Zachęcie. Od 1945 r. była członkiem ZPAP w Krakowie, a następnie we Wrocławiu. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach w kraju i za granicą. W willi Flora w Krynicy (wzniesionej przez matkę artystki) znajduje się stała wystawa jej prac.

181 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

13 kwiecień 2019 | sobota, godz: 17:00