135. Karl August POORTEN

15,000.00

DZIEWCZYNA Z KOSZAMI JABŁEK I POMARAŃCZY, 1853

Olej, płótno dublowane, 93 x 75 cm
Sygnowany p. d.: C. A. Poorten | 1853

Cena wywoławcza 15000

Estymacja 25000 – 30000

Karl August POORTEN

1817 Ryga – 1880 Ryga

Wywodzący się z Niemców bałtyckich malarz ryski. Studiował w akademiach: düsseldorfskiej i berlińskiej u Heinricha Mücke i Karla Ferdinanda Sohna. Odbył wyjazdy studyjne do Monachium i Drezna. W latach 185054 był członkiem dusseldorfskiego stowarzyszenia artystycznego Malkasten. W 1853 r. wrócił do Rygi, gdzie cieszył się uznaniem portrecisty i pejzażysty.

181 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

13 kwiecień 2019 | sobota, godz: 17:00