287. Jerzy GNATOWSKI

4,000.00

SCHODY PRZED DOMEM, 1973

Olej, płótno; 65,5 x 54 cm

Sygnowany p.g.: Jerzy Gnatowski

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 6000 – 8000

Jerzy GNATOWSKI

1928 Łomża – 2012 Kazimierz Dolny

Studiował na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą ukończył w 1955 roku. W późniejszych latach wykładał tamże techniki malarskie na Wydziale Konserwacji. Prace artysty były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Uczestniczył między innymi w Ogólnopolskiej Wystawie Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Sopocie w 1963 roku oraz na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1970 roku. Był członkiem Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli.
W Kazimierzu Dolnym prowadził własną galerię. Tam oraz w okolicach tworzył głównie pejzaże i widoki miejskie posługując się techniką olejną, temperą, akwarelą, rysunkiem i grafiką.

181 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

13 kwiecień 2019 | sobota, godz: 17:00