Stanisław STUDENCKI

7,000.00

SZASERZY GWARDII CESARSKIEJ PRZED DWORKIEM, 1933

Olej tektura, 50,5 x 60,5 cm

Sygnowany l.d.; St. Studencki 1933

Cena wywoławcza 6500

Estymacja 9000 – 10000

180 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

09 marzec 2019 | sobota, godz: 17:00

Stanisław STUDENCKI

1900 Nowy Sącz – 1944 Iwonicz

Kształcił się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1921-26. Od 1933 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Studencki upodobał sobie tematykę batalistyczną, parady wojskowe, sylwetki koni. Wykonał też szereg wizerunków Marszałka Piłsudskiego. Artysta uległ fascynacji twórczością Wojciecha Kossaka, w którego pracowni przez kilka lat malował.