Wiktor Iwanowicz ZARUBIN

9,200.00

NOKTURN Z WĘDROWCEM, pocz. XX w.

Olej, płótno naklejone na tekturę; 25,5 x 17,5 cm

Sygn. p.d.: Зарубин

Wiktor Iwanowicz ZARUBIN

1866 Charków – 1928 Leningrad

Ukończył studia na Uniwersytecie w Charkowie, gdzie pracował od 1890 r. w Studiu Artystycznym E.E. Schreidera. Od 1896 roku studiował w Akademii Sztuk Pięknych w A. I Kuindżiego. Wystawiał regularnie od 1897 r. (Akademia Sztuk Pięknych, Towarzystwo Rosyjskich Akwarelistów, Pieredwiżnicy). W 1909 r. otrzymał tytuł Akademika. Malował pejzaże, niekiedy ze sztafażem scena rodzajowych. Ilustrował książki dla dzieci. Jego prace znajdują się w moskiewskiej Galerii Trietiakowskiej, Muzeum Sztuki w Kijowie i wielu muzeach rosyjskich.