021. Carl Frederick SØRENSEN

3,800.00

ŁODZIE RYBACKIE NA PLAŻY

Olej, płótno; 23,5 x 34 cm

Cena wywoławcza 3000

Estymacja 4000 – 5000

179 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

02 luty 2019 | sobota, godz: 17:00

Carl Frederick SØRENSEN

1818 Besser – 1879 Kopenhaga

Duński marynista. Studiował w ASP w Kopenhadze w latach 1843-46 u Christoffera Wilhelma Eckersberga. Brał udział w dekorowaniu Muzeum Thorvaldsena w 1844 r. Studiował perspektywę pod kierunkiem pod koniec 1845 roku. W 1846 roku udał się nad Morze Śródziemne, w latach 1853-54 odwiedził Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i Anglię. Prawie co roku odbywał podróże morskie. W jego łatwo rozpoznawalnym stylu widać wyczulenie na pogodę i jej wpływ na morze. Malował także bardziej sielskie sceny rodzajowe. Jego mariny zyskały mu powszechną popularność, zwłaszcza te batalistyczne, które malował w czasie I wojny o Szlezwik, kiedy to pływał na okrętach duńskiej marynarki wojennej na Morzu Północnym i Bałtyku. Zyskał uznanie nie tylko wdani ale też na dworach Londynu, Petersburgu i Aten.