141. Konstanty Jakowlewicz KRYŻYCKI

5,500.00

PEJZAŻ Z DZIEWCZYNĄ NA POLNEJ DRODZE, 1906

Olej, płótno naklejone na tekturę; 18 x 23 cm

Sygnowany l.: К. Крыжицкий 1906.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 6000 – 7000

179 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

02 luty 2019 | sobota, godz: 17:00

Konstanty Jakowlewicz KRYŻYCKI

1858 Kijów – 1911 Petersburg

Wybitny pejzażysta, akademik Cesarskiej Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Jeden z założycieli i przewodniczący Towarzystwa Artystów im. Kuindżiego. Wiele podróżował po Rosji, krajach bałtyckich, Europie, ale krajobrazy rodzimej Ukrainy zawsze były głównych tematem prac artysty. Syn kijowskiego kupca. W Kijowie uczył się Szkole Rysunkowej Mikołaja Muraszki (1875-1876). Naukę kontynuował w petersburskiej ASP u Klodta (1877-84). W latach 1884-1906 uczył rysunku w petersburskim Instytucie Mikołajewskim.