Ferdinand PAUTROT

8,050.00

KUROPATWY ATAKOWANE PRZEZ ŻMIJĘ, 1867

Brąz złocony, patynowany, drewno (podstawa), wys. brązu 48 cm, całk. 46 cm

Sygnowany Pautrot Paris 1867

Stan: ułamane dwie nogi pisklaków

Ferdinand PAUTROT

1832 Poitiers – 1874 Paryż

Francuski rzeźbiarz-animalista. Wystawiał na Salonie w latach 1861-1870. Najczęstszymi tematami jego rzeźb były psy myśliwskie, ptaki, rzadziej konie i dzikie zwierzęta.