338. Aleksander Dmitriewicz AKSININ

450.00

RAK z cyklu Zodiak, 1979

Akwaforta; 15 x 10 cm (zadruk)

Sygnowana ołówkiem pod ryciną: Pak офорб A. Аксинин – 79

Cena wywoławcza 400

Estymacja 800 – 900

179 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

02 luty 2019 | sobota, godz: 17:00

Aleksander Dmitriewicz AKSININ

1949 Lwów – 1985 Lwów

Rosyjski grafik, znany jako Lwowski Dürer. W latach 1967-1972 studiował w ukraińskim Instytucie Poligraficznym. Zanim został powołany do wojska, pracował przez jakiś czas jako redaktor artystyczny w wydawnictwie „Kamieniar we Lwowie. Za granicą nazwisko artysty stało się znane na przełomie lat 70. i 80. XX w., po tym, jak jego prace zostały nagrodzone na międzynarodowym biennale Małe formy graficzne w Łodzi (1979), a ex-libris wygrał konkurs św. Benedykta (1981). W swoim życiu stworzył około 350 akwafort, 150 rysunków, 4 obrazy i ilustracje do książek: Alicji w krainie czarów Carrolla (1976-1977), Przygody Guliwera Swifta (1977-1978), Znaki Zodiaku (1974), Dźwięki (1980), Miesiące (1980), Słowa (1980-1981), Poczta Aleksandra Aksinina (1983-1984).