344. Kazimierz KRÓLIKOWSKI

200.00

WIEŻA, 1973

Tusz, piórko, akwarela; 23 x 32 cm

Sygnowany p.d.; K. Królikowski 73

Cena wywoławcza 200

Estymacja 400 – 500

179 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

02 luty 2019 | sobota, godz: 17:00

Kazimierz KRÓLIKOWSKI

1921 Marcinkowice – 1994

W latach 1947-1952 studiował malarstwo w krakowskiej ASP. Malował głównie olejno. Tworzył także plakaty i ilustracje książkowe. Dużo podróżował był między innymi w Belgii, Francji, Austrii, Bułgarii, Włoszech i Szwajcarii. W latach 1952-1954 był nauczycielem w Państwowym Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem. Następnie w latach 1960-1961 był nauczycielem w Liceum Polskim w Paryżu. Miał wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych.