345. Marian PUCHALSKI

200.00

PAŁAC ŁAZIENKOWSKI

Akwarela, gwasz, papier; 21 x 27 cm

Sygnowany p.d.; M.Puchalski

Cena wywoławcza 200

Estymacja 300 – 400

179 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

02 luty 2019 | sobota, godz: 17:00

Marian PUCHALSKI

1912 – 1970

Studiował na Uniwersytecie Warszawskim (1930-34) oraz w Szkole Sztuk Plastycznych (1937-39). W czasie wojny przebywał w oflagu w Woldenbergu. Uprawiał grafikę warsztatową (drzeworyt) i projektową, akwarelę i olej. Zasłynął swoimi wedutami – przede wszystkim akwarelowymi -przedstawiającymi Warszawę. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historycznego, Ossolineum czy Muzeum Polskiego w Chicago. W roku 1945 odbyła się jego indywidualna wystawa w Łodzi. Regularnie uczestniczył w Biennale Grafiki w Krakowie.