067. Adam MICKIEWICZ

1,500.00

POEZJE

Wydanie jubileuszowe, Warszawa 1898, Nakład M. Szolca

s. ok. 800 (kilka liczbowań), 3 x2,2 cm; srebrna kasetka – żeton (próba 84) z wprawionym szkłem powiększającym; puncowanie: 84, dwugłowy orzeł

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 1800 – 2000

178 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

15 grudzień 2018 | sobota, godz: 17:00

Książeczka miniaturowa tzw. liliput. Miniaturowy zbiorek poezji Adama Mickiewicza wydany z okazji 100. rocznicy urodzin Poety. Tomik zawiera m.in.: przemowy, ody i pieśni, ballady i romanse, erotyki i elegie, „Dziady, „Konrada Wallenroda, „Giaura, „Grażynę, „Pan Tadeusza.

Oprawa wydawnicza: płótno zielone, napisy i zdobienia odbite srebrną farbą, wzdłuż grzbietu tytulatura wykonana dwoma krojami czcionek, w centralnej części lica podobizna Mickiewicza według słynnego dagerotypowego portretu, wokół podobizny napis: „Pamiątka Jubileuszowa i okolicznościowe daty: 1798-1898. Na tylnej okładce odwzorowanie pomnika Adama Mickiewicza odsłoniętego w Warszawie 24 grudnia 1898 r.

Stan: odspojenia kart od grzbietu