152. Rafał KOSTRZEWA

8,750.00

NIEBIESKI AKT, 2014

Olej, płótno; 100 x 70 cm

Sygnowany l.d.: RAFA / KOST; sygnowany, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza 8750

Estymacja 11000 – 13000

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Rafał KOSTRZEWA

ur. 1961 Warszawa

Wczesną młodość spędził w Moskwie, studia odbył w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom uzyskał w pracowni prof. Tadeusza Dominika w roku 1987. Pierwszą wystawę indywidualną miał w 1985 roku. Dwa lata później pokazywał swe prace w Rotterdamie w tamtejszej Academy of Fine Arts i Galeri Alles. W grudniu 2003 r. ukazała się poświęcona artyście publikacja Rafał Kostrzewa – Zaklinacz obrazów. Jego oryginalne malarstwo inspirowane jest przyrodą i światem zwierzęcym, który często stanowi samodzielny temat obrazów. Sylwetki psów, lisów i innych czworonogów zapełniają gęsto powierzchnię płótna i są jej jedynymi bohaterami. Zaskakujące figury wyimaginowanych stworów, ostra, śmiała kolorystyka i bogata materia malarska sugestywnie działają na wyobraźnię widza. Mieszka pod Warszawą.