022. Mieczysław SERWIN -ORACKI

800.00

PEJZAŻ JESIENNY Z POSTACIĄ NA POLNEJ DRODZE

Akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier naklejony na karton; 50 x 69 cm;
Sygnowany. l. d.: M. Oracki-Serwin

 Cena wywoławcza 800

Estymacja 1400 – 1500

Aukcja 207, 13.11.2021

Mieczysław SERWIN -ORACKI

1912 Bochnia – 1977 Katowice

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąca. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.