114. Jan MŁYNARCZYK

1,650.00

KARNAWAŁ W RIO

Olej, płótno; 100 x 81 cm

Sygnowany p.d.: Młynarczyk

 Cena wywoławcza 1650

Estymacja 3000 – 3500

Aukcja 207, 13.11.2021

Jan MŁYNARCZYK

ur. 1957

Studia artystyczne odbył w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Henryka Tomaszewskiego otrzymując w 1982 r. dyplom w zakresie projektowania graficznego i plakatu. Swe malarskie umiejętności doskonalił w pracowni Teresy Pągowskiej. Pierwsze indywidualne prezentacje prac artysty odbyły się w Wiedniu w Wolfrum Gallery (1984) i Warszawie w Starej Kordegardzie (1985). Prace z tego okresu charakteryzują się delikatną kolorystyką i miękkim modelunkiem, który wydobywa postaci i przedmioty usytuowane w nierealnej, zamglonej przestrzeni. Od 1991, nie porzucając malarstwa i grafiki, artysta zajął się prowadzeniem własnej firmy graficznej, w ramach której projektuje plakaty, ilustracje, różne formy grafiki wydawniczej i reklamowej.