189. Marian MALINA

300.00

WYZWOLENIE ZAGŁĘBIA, 1952

Litografia, papier; 29,5 x 41 cm

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: litografia Wyzwolenie Zagłębia M.Malina 1952 r

Cena wywoławcza 300

Estymacja 500 – 600

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Marian MALINA

1922 Sosnowiec – 1985 Sosnowiec

Studiował latach 1945-1948 w ASP w Krakowie pod kierunkiem Jerzego Fedkowicza, Konrada Srzednickiego i Andrzeja Jurkiewicza. Następnie podjął pracę w macierzystej uczelni w pracowniach rysunku i litografii. Zajmował się grafiką (głównie w technikach drzeworytu i linorytu oraz we własnej technice cellografii – odbitki z matrycy celuloidowej) oraz malarstwem. Był członkiem grup MARG (od 1957), Zagłębie oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Drzeworytników XYLON, a także AIAP. Wystawiał na wszystkich edycjach Biennale Grafiki w Krakowie oraz na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zdobył nagrody i wyróżnienia w konkursach olimpijskich 1948, 1952, 1956, nagrodę i medal na I Międzynarodowej Wystawie Drzeworytów, Bańska Bystrzyca 1972. Jego prace są reprezentowane w wielu liczących się kolekcjach muzealnych i gabinetach grafiki w kraju i za granicą.