196. Włodzimierz BOROWCZYK

1,100.00

KWIATY, 1975

Olej, płótno; 65 x 53 cm

Sygnowany na odwrocie: Borowczyk 75

Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1800 – 2000

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Włodzimierz BOROWCZYK

ur. 1945 Grodzisk Wielkopolski

W 1970 r. otrzymał dyplom ASP w Warszawie w pracowni T. Tuszewskiego. Wielokrotnie wystawiał swe prace w kraju i za granicą, m.in. i na Salonie Debiutów w Warszawie (1969), w galeriach londyńskich Grabowski Gallery i Drian Gallery (1974), w Museum de Zalm w Mechelen (1980). Uważany jest za kontynuatora polskiego koloryzmu, zestawia mocne kolory, inspiracją jest zawsze natura. Początkowo malował głównie martwe natury, później przede wszystkim pejzaże. To malarstwo, zmysłowe, o bogatej, niekiedy wręcz rzeźbiarskiej fakturze. kolor pozostaje dlań zagadnieniem najważniejszym. Borowczyk lubuje się w mocnych zestawieniach czerwieni i żółcieni, brązów i czerni, fioletów i błękitów paryskich. Nie popada przy tym w powierzchowną estetyzację, gdyż niezmiennym źródłem inspiracji pozostaje dlań żywa natura.