197. Wanda WEDECKA

1,000.00

KWIATY, 1978

Olej, płótno; 76 x 76 cm

Sygnowany l.d.: Wedecka

Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1500 – 2000

177 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

17 listopad 2018 | sobota, godz: 17:00

Wanda WEDECKA

1919 Homel – 2011 Warszawa

Studiowała w latach 1945-1951 na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskała w 1951 roku. Zajmowała się malarstwem sztalugowym głównie olejnym. Malowała akty, portrety, martwe natury i pejzaże. Wystawiała swoje prace na wystawach indywidualnych między innymi w 1958 roku w Kordegardzie, w 1959 roku w Toruniu,  1966 w Muzeum Mazowieckim w Płocku, 1967 w auli uniwersytetu w Gandawie, a w 1968 roku w Galerii Sztuki Tamara Pfeiffer w Brukseli.