021. Max NEUMANN

1,650.00

PEJZAŻ SYCYLIJSKI, ok. 1920-21

Olej, płótno dublowane; 52,6 x 75,3 cm
Sygnowany l. d.: M Neumann

Cena wywoławcza 1650

Estymacja 3000 – 3300

Max NEUMANN

1885 Królewiec – 1973 Hamburg

Malarz i grafik – ilustrator. Należał do Berlińskiej Secesji. Studiował w latach 1904 – 1907 w Akademii w Królewcu u Ludwiga Dettmanna i u Otto Heicherta. Studiował także w Belgii u Jacoba Smitsa oraz we Włoszech. Brał udział w I Wojnie Światowej. Po wojnie pracował jako ilustrator. Odbył podróże do Włoch, Francji i Hiszpanii. W latach 1927 i 1930 otrzymał nagrodę Dürera oraz nagrodę Niemieckiego Związku Artystów; w 1928 r. – nagrodę Pruskiej Akademii Sztuk. W latach 1929 – 1930 przebywał w Niemieckiej Akademii w Villi Massimo w Rzymie, a w latach1933 – 1934 w Villi Romana we Florencji. Był członkiem Stowarzyszenia Artystów Berlińskich. Otrzymał również nagrodę Pruskiej Akademii Sztuk (1935/36). W latach 1937 – 1945 był członkiem atelier na Klosterstraße w Berlinie. W roku 1937 został uznany przez faszystowski reżim za artystę zdegenerowanego – skonfiskowano 7 jego prac.

Aukcja 184, 27.07.2019