021. Eugeniusz PIERZYŃSKI

1,600.00

BOLESŁAW CHROBRY ROZKAZUJĄCY WBIĆ SŁUPY GRANICZNE NA ODRZE, 1954

Olej, sklejka; 50 x 71 cm

Sygnowany p.d.: E. Pierzyński 1954

Cena wywoławcza 1600

Estymacja 2000 – 2200

176 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

20 październik 2018 | sobota, godz: 17:00

Polski malarz batalista. Tworzył głównie kompozycje olejne. Najczęściej sięgał po sceny z walk polskich wojsk lub zimowe, ukazujące konne zaprzęgi lub napady wilków na sanie.