CUKIERNICA SKRZYNKOWA, Rosja, Moskwa, Iwan Semenowicz Gubkin, 1842

8,260.00

Srebro, próba 84, wewnątrz złocona, waga 858 g; 12 x 15 x 10,5 cm

Puncowanie: Н.Д / 1842; 84, św. Jerzy; ГУБКИНЪ

Jeden z najsłynniejszych złotników rosyjskich. Pracownię założył w Moskwie w 1841 r. Początkowo zatrudniał 30 pracowników. W 1852 zaprosił do współpracy w tworzeniu wzorów wybitnego artystę I. Bortnikowa. W 1855 r. otrzymał tytuł dostawcy dworu cesarskiego. Jego wyroby cechują się najwyższą klasą wykonania. Otrzymywały wiele medali na krajowych i światowych wystawach. Stosował zarówno styl klasyczny, jak staroruski. Ornament zawsze w nich podkreśla elegancką formę.