Józef KIDOŃ

4,215.00

OCALONY ROZBITEK (AUTOPORTRET JAKO WESOŁY PIRAT), 1963

Olej, płótno; 100 x 79 cm

Sygnowany l.g.: Kidoń / 1963

Na odwrocie nalepka wystawowa wypełniona piórem: autor: Józef Kidoń / Czł. Zw. Pol. Art. Pl. w Warszawie / nr leg. 1857 – czł. „Grupy Zachęta / Tytuł Ocalony rozbitek z Hanl okrętu / form 78½ x 100 / wyk. ol. pł. / cena 25000 zł / Miejsce wystawy: Aula politechniki Warszaw. / 1963

Obraz wystawiany: Ogólnopolska Grupa Artystów Plastyków Zachęta,, Aula Politechniki Warszawskiej, 1963 r.

Józef KIDOŃ

1890 – 1968

Studiował w Wolnej Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie u K.S. Batowskiego i Kwiatkowskiego. Następnie uczył się w Paryżu i Amsterdamie u prof. Skuytersa. W 1920r. zamieszkał na Helu, a w 1923r. odbył kilka podróży m.in. do Wenecji, Florencji, Neapolu i Rzymu. Po powrocie w 1927r. zamieszkał w Katowicach. Był założycielem Ogólnopolskiej Grupy Twórczej Zachęta. Swoje prace wystawiał m.in. w Katowicach, Warszawie i we Lwowie. Malował portrety, kwiaty, pejzaże. Stosował technikę olejną i pastel.