59. Czesław MAKOWSKI

2,000.00

FRYDERYK CHOPIN, 1910

Odlew: Bracia Łopieńscy

Plakieta, brąz, 23 x 16,7 cm

Sygnowany CM; puncowanie: BR.ŁOPIEŃSCY

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 2500 – 2800

175 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

08 wrzesień 2018 | sobota, godz: 17:00

Czesław MAKOWSKI

1873 – 1921

Rzeźbiarz polski. Kształcił się w Warszawie pod kierunkiem Gersona, później w Monachium i w Rzymie. Rzeźbił liczne pomniki, nagrobki itd., ale największą zasługą Makowskiego jest wykonanie przeszło 1000 wizerunków wybitnych w Polsce osobistości, które modelował w medalionach lub w plakatach z natury.