Krzysztof SKÓRCZEWSKI

1,449.00

ARKA, 1984

Akwaforta, akwatinta; 27 x 39 cm (odcisk płyty)

Sygnowany z płyty: p.d.: 19S84; ołówkiem pod ryciną 36/100 ,Arka’ Skórczewski; stemplem: S

Krzysztof SKÓRCZEWSKI

ur. 1947 Kraków

Studiował w krakowskiej ASP na Wydziale Grafiki – dyplom w 1971, oraz w Królewskiej Wyższej Szkole Artystycznej w Sztokholmie. Początkowo zajmował się grafiką użytkową i linorytem. Od 1976 tworzy głównie miedzioryty, których do dziś powstało ponad 130. W latach 90. pracował także nad cyklami akwarel i pasteli. Laureat wielu nagród krajowych i zagranicznych, miał dziesiątki wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Prace w zbiorach muzealnych m. in. : Muzeum Narodowe; w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Towarzystwo Albertina w Wiedniu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, NDA Gallery w Sapporo, Papieskiej Rady Kultury w Watykanie, Muzeum Sztuki i Kultury we Fryburgu.