11. Alfred de BREANSKI

7,900.00

PEJZAŻ Z ZAKOLEM RZEKI

Olej, płótno; 51 x 77 cm

Sygnowany p.d.: Alfred de Breanski

Cena wywoławcza 7900

Estymacja 10000 – 12000

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Alfred de BREANSKI

1852 Greenwich – 1928 Londyn

Syn polskiego imigranta Leopolda. Jego rodzeństwo Gustav i Julie również zostało malarzami. Debiutował w Royal Academy już w 1872 r. a jego pejzaż kupił biskup Peterborough. Malował pejzaże z odległych zakątków Szkocji i Walii w konwencji romantyczno-realistycznej. W 1881 r. b ył współzałożycielem ugrupowania pejzażystów Royal Cambrian Academy. W 1885 r. osiadł we wschodnim Londynie. Malował wówczas pejzaże znad Tamizy, w których odznacza się wpływ francuskiego impresjonizmu. Malarzami byli też w jego rodzinie żona Annie Roberts i synowie Alfred Jr i Arthur.