15. Herman HENDRICH

4,500.00

WIOSNA

Olej, płótno; 100 x 75 cm

Sygnowany l.d.: Hendrich

Cena wywoławcza 4500

Estymacja 6000 – 7000

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Herman HENDRICH

1856 Heringen – 1931 Szklarska Poręba

Malarz niemiecki. Od 1870 r. pracował jako litograf, wykazując talent do tej sztuki. Następnie rysował katalogi w hanowerskiej fabryce lamp. W 1876 r. podróżował po Norwegii by osiąść w Amsterdamie. W 1883 r. odwiedził Nowy Jork, gdzie miał wystawę, na której sprzedał wszystkie obrazy, zyskując fundusze na podróż po Ameryce. W 1885 r. wrócił do Niemiec, by podjąć naukę w Monachium u Wengleina. W 1886 przeniósł się do Berlina i wstąpił do tamtejszej Akademii. W 1889 r. jego obraz nabył cesarz. Malował przede wszystkich sceny z sag starogermańskich. W 1901 r. wykonał obrazy do Hali Walpurgi w Thale. W 1903 wzniósł Sagenhalle w Schreibenau. W 1910 r. otrzymał tytuł profesorski. W 1913 stworzył cykl o Nibelungach do Drachenfels, a w 1926 cykl o Parsifalu do Burg an der Wupper.