16. Franciszek Roman RUTKOWSKI

1,500.00

CHRYZANTEMY W SZKLANYM WAZONIE

Olej, tektura; 51 x 36 cm

Sygnowany p.d.: Fr. Roman Rutkowski

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2500 – 3000

174 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

28 lipiec 2018 | sobota, godz: 17:00

Franciszek Roman RUTKOWSKI

1892 Oleśno – 1940 Katyń

Artysta malarz. Studiował na Akademii w Krakowie m. in. u Jacka Malczewskiego i Teodora Axentowicza. Brał udział w wystawach TPSP w Krakowie. Zginął w Katyniu.